До 500-річчя Реформації в Європі
У XVI столітті в Європі відбулися події, які змінили уявлення як про всесвіт, Землю, так і духовний світ людини, а сама людина пізніше оголошена найвищою цінністю.
У Західній Європі Реформація почалася з виступу німецького священика Мартіна Лютера, який 1517 року випустив знамениті «95 тез» з критикою Папи Римського і католицької церкви, в яких було засуджено податки та проголошено повернення до біблійних першоджерел християнства. Рух Реформації поширився та набув форми релігійної боротьби проти католицької церкви і папської влади.
Лютеранська, кальвіністська, баптистська церкви у Західній Європі виникали починаючи з XVI сторіччя, в межах єдиного європейського простору, впливаючи на українців. Перші протестантські церкви виникали на українських землях ще в Речі Посполитій. Разом з православними протестанти тоді протистояли наступу католицизму. В ті часи сформувалася полемічна релігійна література, що була написана церковнослов’янською мовою. Вже у той час народжувалося вміння визнавати іншу точку зору і вести дискусії.
Пізніші хвилі Реформації призвели до появи різних церковних громад - баптистської, євангелістської, методистської, адвентистської церков.
Історично склалося, що протестантизм не був підтриманий правлячою верхівкою країн Східної Європи.
Сучасний демократичний світ визнав цінність толерантного відношення до релігії та церковних громад і сучасна людина розуміє, що справжнє багатство – у різноманітності і вмінні разом будувати свою демократичну, незалежну державу.
На засіданні методичної комісії класних керівників у Костянтинівській СЗШ І-ІІІ ст. № 6 було заслухано доповідь про ідеї Реформації та їх вплив на сучасний європейський світогляд.