top of page

Підсумки Атестації

 

Снимок.PNG

Аналітичний звіт
про проведення атестації педагогічних працівників

                   Костянтинівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 6

                                                                          у 2021 – 2022 н. р.

 

На підставі Типового положення про атестацію педагогічних працівників України було організовано та проведено атестацію педагогічних працівників  Костянтинівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 6 в 2021 – 2022 н. р.

Атестаційна комісія прагнула протягом атестаційного періоду підійти з об’єктивністю в оцінюванні діяльності педагогів, комплексної оцінки професійної діяльності педпрацівників.

 

Обов’язковою умовою організації та проведення атестації педагогічних працівників було дотримання законодавчих та нормативних вимог  в оцінюванні діяльності педагогів. Слід зазначити, що в ЗЗСО № 6 існує системний підхід до атестації педагогічних працівників, який складається з планування атестаційної роботи, суворого дотримання етапів проведення атестації, виконання нормативного режиму під час організації і проведення атестації, відпрацювання загальних вимог до педагогічного працівника, які дозволяють об’єктивно оцінювати кожного педагога, що атестується.

 

Аналіз підсумків атестації педагогічних працівників свідчить про те, що атестація стала чинником професійного зростання педагогів закладу. Цьому сприяла низка заходів, у тому числі різноманітність форм методичної роботи, спрямованої на виявлення, вивчення, пропаганду та поширення педагогічного досвіду через проведення відкритих уроків, позаурочних заходів, виступи на педагогічних радах, семінарах, проведення майстер – класів, творчих звітів на методичній раді.

 

Згідно з установленим порядком була забезпечена робота атестаційної комісії І рівня. Було проведено 4 засідання атестаційної комісії. План роботи атестаційної комісії на 2020 -2021 н.р. виконано в повному обсязі. Накази про результати засідань атестаційної комісії видані своєчасно. За планом – прогнозом була запланована атестація 6 педагогічних працівників.

Усі працівники, які атестувалися, своєчасно пройшли курси підвищення кваліфікації за фахом.

 

У міжатестаційний період педагоги закладу провели:

  • відкриті уроки;

  • брали участь в вебінарах, тренінгах, семінарах;

  • виступали з доповідями на педагогічних радах;

  • провели виставку матеріалів педагогічного досвіду;

 

За результатами атестації підтверджено відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» 3 працівникам, раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічному званню «старший учитель» 1 педпрацівникові, кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «учитель-методист» - 1 педпрацівникові. Присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст ІІ категорії 1 педпрацівникові.

 

Звіт про роботу педагогів, які атестувалися у 2020-2021 навчальному році було заслухано на засіданні атестаційної комісії. Виступи голів методичних комісій про роботу кожного педагогічного працівника, який атестувався доповнили загальну характеристику.

Атестація пройшла без скарг і порушень, дала змогу виявити сильні та слабкі сторони в роботі педагогів, внесла певні корективи в професійну діяльність педагогів.

Атестація вчителів проводиться

раз на п'ять років. Атестація педагогічних працівників навчальних та інших закладів є обов’язковою. За результатами атестації педагогічним працівникам присвоюються кваліфікаційні категорії: «спеціаліст», «спеціаліст другої категорії», «спеціаліст першої категорії», «спеціаліст вищої категорії».

Атестацію педагогічних працівників проводять у три основні періоди. На першому, підготовчому періоді члени педагогічного колективу ознайомлюються з основними атестаційними умовами й вимогами. З цією метою проводяться інструктивно-методичні наради, засідання методичних об’єднань, профспілкові збори, виготовляються спеціальні стенди. Формується атестаційна комісія.

Вчителі, які атестуються на підтвердження або присвоєння вищої категорії та педагогічних звань на 1 жовтня поточного року подають до атестаційної комісії базовий пакет документів.

У нього входять:

1. Копія документа про освіту;

2. Копія документа про попередню атестацію (атестаційний лист)

3. Копія документів про проходження підвищення кваліфікації.

4. Копія трудовї книжки (1 та остання сторінка)

5. Індивідуальний план проходження атестації

Протягом другого періоду здійснюється оцінювання професійної діяльності педагогічних працівників за двома комплексними показниками – узагальненими підсумками діяльності; експертною оцінкою практичної діяльності. До комісії надаються додаткові матеріали:

1. Опис педагогічної діяльності.

2.Результативність педагогічної діяльності:(з наданням документів, які підтверджують інформацію: ксерокопій дипломів, сертифікатів, посвідчень, виписок з наказів тощо).  

3.Навчальні досягнення учнів (рез-ти моніторингу, ДПА, ЗНО тощо). Динаміка за 5років

4.Досягнення учнів у конкурсах, олімпіадах (перелік, грамоти, дипломи).

5.Особисті досягнення педпрацівника в конкурсах фахової майстерності (грамоти) - за 5 років.

6.Результативність методичної роботи педпрацівника у різних її проявах за міжатестаційний період.

13.Відомості про науково-методичну діяльність, апробацію методичних розробок педпрацівника та розгляд їх методичними установами, (обов’язково для розгляду питання щодо педагогічних звань).

Результати визначення рівня професійної компетентності педпрацівника (проводиться спільно з методичними службами, може бути карта відслідкування професійної майстерності вчителя

 

На третьому, заключному етапі здійснюється фіксація результатів роботи вчителя, встановлюється кваліфікаційна категорія, присвоюється педагогічне звання.

bottom of page